Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ) powołała na stanowisko członka Zarządu PAIiIZ S.A. V wspólnej kadencji dr Krzysztofa Sengera. Nowy wiceprezes Agencji rozpocznie pracę od 3 października 2016 r.

Krzysztof Senger ma kilkunastoletnie doświadczenie w działalności międzynarodowej oraz finansowaniu inwestycji i zarządzaniu projektami. Specjalizuje się w kierowaniu dużymi zespołami realizującymi strategiczne projekty.

Doświadczenie zawodowe zdobył na stanowiskach menedżerskich zarówno w biznesie, pracując w międzynarodowych firmach doradczych Deloitte czy PwC, jak i w sektorze publicznym. Pracując w biznesie, wspierał klientów w budowaniu strategii i modeli biznesowych w obszarze innowacji oraz wchodzenia na rynki globalne oraz i konkurowania na nich. W sektorze publicznym zdobył doświadczenie w budowaniu struktur i kierowaniu administracją w zakresie finansowania i zarządzania inwestycjami.

Był również międzynarodowym ekspertem w projektach na rynkach wschodzących. Doradzał m.in. podczas negocjacji umów o strefie wolnego handlu z Unią Europejską. Uczestniczył także w projektach międzynarodowych związanych z innowacyjnością i sektorem badawczo-rozwojowym.

Nowy wiceprezes PAIiIZ ukończył Biznes Międzynarodowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz uzyskał prestiżowy certyfikat angielskiego języka biznesowego University of Cambridge. Otrzymał stopień naukowy doktora na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza specjalizując się w zagadnieniach związanych z ekonomią i polityką rozwoju. Jest też doświadczonym trenerem z zakresu globalnych aspektów biznesu dla setek słuchaczy ze świata, m.in. z Chin, Korei Południowej, Kazachstanu, Gruzji, Niemiec, Francji czy Hiszpanii.