Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna opracuje planu pozyskania 468 ha terenów zlokalizowanych w Dźwierznie, gminia Chełmża bezpośrednio przy  trasie A1.
 
– Tereny są szansą na nowe inwestycje, nowoczesne miejsca pracy, a tym samym na wzrost gospodarczy całego regionu. – mówi Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Inicjatywa Centralnego Parku Inwestycyjnego w pobliżu Chełmży, będzie dużym impulsem do rozwoju powiatu toruńskiego. – podkreśla Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
– Według danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, w Polsce zauważalny jest deficyt terenów inwestycyjnych o powierzchni powyżej 200 ha. Aby konkurować z innymi rynkami o duże projekty, musimy być przygotowani na ich przyjęcie. – mówi dr Krzysztof Senger, Członek Zarządu PAIH.
 
– Wspieramy rozwój obszarów wiejskich, ale tam gdzie to uzasadnione dopuszczamy lokalizacje przedsięwzięć produkcyjnych, i właśnie w Dźwierznie dostrzegamy taki potencjał. – mówi Grzegorz Pięta Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
 
– Teren w Dźwierznie jest jednym z zaledwie kilku lokalizacji w Polsce, tak atrakcyjnych pod względem powierzchni, jak i położenia. Doceniając jego potencjał podjęliśmy się opracowania planu pozyskania tego obszaru. Aby konkurować z innymi rynkami o duże projekty, musimy być przygotowani na ich przyjęcie. – podkreśla Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.